Мрежите се надяват, че Кайри Ървинг ще играе, Кевин Дюрант почива срещу Блейзърс

Какъв Филм Да Се Види?

Кайри Ървинг Хюстън Рокетс

Kyrie Irving # 11 от Brooklyn Nets се усмихва след победата си с 120-108 над Houston Rockets в Barclays Center на 31 март 2021 г. в Ню Йорк. Майк Стоуб / Гети Имиджис / AFP

'Бруклин Нетс' се надяват да видят Кайри Ървинг отново на корта, когато домакинстват на Портланд Трейл Блейзърс в петък вечер.

Този сезон Ървинг изпитва периодични проблеми с слабините и последният пристъп на болезненост го кара да пропусне четвъртък вечер130-113 пътна победа над Индиана Пейсърс.

Треньорът на Бруклин Стив Наш би предпочел да види Ирвинг на пода срещу Портланд и Кевин Дюран, седнали на пейката. Дюран изравнява сезона си с 42 точки за 36 минути по време на маршрута на Пейсърс в предния край на гръб.

Утре ще бъде различно предизвикателство, каза Неш след победата в четвъртък, четвъртата поредна в Бруклин. Ще видим кой е на разположение и как изглежда всичко и ще изиграем наистина добър отбор на Портланд и ще се опитаме да имаме добро представяне.Джокович триумфира на Уимбълдън, за да си осигури равен на рекордите 20-ти майор Нигерия зашеметява отбора на САЩ на олимпийско изложение Antetokoumpo, Bucks подрязват преднината на Suns във финалите на НБА

Наш каза, че би предпочел Блейк Грифин (14 минути срещу Пейсърс) да играе за втора поредна вечер, отколкото Дюрант, който наскоро се завърна от контузия в бедрото и пропусна 23 мача с контузия на подбедрицата по-рано през сезона.

Неш каза, че решението може да не бъде взето, докато не е близо до подсказване. Но той със сигурност е впечатлен от скорошната игра на Дюрант за Нетс (43-20), които водят Източната конференция с 1 1/2 мача над Филаделфия 76ers.

Какво мога да кажа? Имам лукса да тренирам Кевин Дюрант, каза Неш. Забивате го в състава и се случват хубави неща.

Дюрант записа 10 асистенции, направи 16 от 24 опита за гол в полето и удари всичките осем свободни хвърляния в силни многобои срещу Индиана.

Бруклин също получи звездно представяне от Алайз Джонсън, който имаше най-доброто състезание в кариерата си в НБА от 44 мача с 20 точки и 21 борби в кариерата.

Енергията беше налице от момента, в който влязох в сградата, каза Джонсън. Бях готов да изляза там и да докажа, че принадлежа.

Портланд внезапно се разпали с победи от 21 точки на пътя над Pacers и Memphis Grizzlies, за да открие екскурзия от шест игри.

Солидните излизания следват участък, в който Trail Blazers загубиха най-лошите за сезона пет мача.

Определено бяхме готови да играем, каза ветеранът нападател Кармело Антъни след победата в сряда 130-109 в Мемфис. Можете да го усетите. Усещахме, че сме заключени и знаехме колко важна е тази игра за нас.

Портланд (34-28) отстъпва на Далас Маверикс с една игра в битката за номер 6 в Западната конференция. Шестте отбора избягват кръга за игра.

„Трейл Блейзърс“ имаше трима 20-точки голмайстори срещу Мемфис. Си Джей Макколъм имаше 26 точки и шест асистенции, Норман Пауъл събра 24, а Дамиан Лилард добави 23.

Портланд поведе с цели 33 точки през първото полувреме, докато се търкаляше до победата.

За мен това е защита от пет човека, така че всеки трябва да си върши работата, каза треньорът на Trail Blazers Тери Стотс. За мен първото полувреме беше за защитата на отбора и това включва защита в преход.

Мрежитепобеден домакин Портланд 116-112на 23 март без Дюрант и Ървинг. Джеймс Хардън поведе напред, вкарвайки 25 точки и съчетавайки най-добрата си кариера от 17 асистенции.

Хардън (подколенно сухожилие) ще пропусне 13-ия си мач поред в петък.

Лилард записа 22 точки и девет асистенции за Trail Blazers в мача от миналия месец, но беше само 5 от 17.

Лилард, който се класира на пето място в НБА по резултати със средно 28,2, печели само 22,3 точки на мач този месец.